Škola

15. října 2017 v 15:03 | Lee Aibi Li |  Blogové záležitosti


Ach, jo. Tak jsem ráda, že se tu po dlouhé době hlásím, ale tentokrát s trochu horší náladou. Je neděle a další školní týden je přede mnou a vůbec mi není do zpěvu. Já vím, moc lidí se do školy netěší, ale pro mě to bude následující týden opravdu extrémní.

Pamatuji si, jak jsem si plánovala, že budu vydávat alespoň jeden článek do týdne a ejhle, on tu už dva týdny ani jeden není. Vypadalo to, že je můj rozvrh docela prázdný, ale nakonec to tak není. strašně bych chtěla napsat ten příběh, no, není kdy, a to mě napadl další, který se mi líbí snad ještě víc, ale není čas. Občas si říkám, kdy budu mít čas, ale o tom bych raději moc neuvažovala. Možná až budu důchodce, tak bude dost času.


A proč vlastně nemám čas? Škola. Nějak to vůbec nezvládám, ale myslím, že při tom našem rozvrhu nejsem jediná. V pondělí máme vyučování naštěstí jen do 14:00 a ty písemky jsou taky ještě docela v pohodě... čeština-jazykový rozbor, historie-versailleský mírový systém, chemie-redoxní reakce, matematika-lomené výrazy. V úterý jdeme, díky bohu, na IPS úřadu práce, tak to nebude tak horký, ale po úterý musí nevyhnutelně přijít STŘEDA, nejhorší den pod sluncem...fyzika-magnetické jevy, němčina-slovní zásoba, biologie-nervová soustava, angličtina-slovní zásoba, matematika-lomené výrazy, literatura-období renezanční literatury. A ve čtvrtek už doufám nic nebude, nicméně končíme až 16:30 a než dojedu domů, tak bude tak 17:15? nic, příjemného. Ještěže v pátek nejdeme do školy.No, nějak bych se to možná naučila, kdyby bylo kdy. Můj rozvrh se tak nějak naplnil...V pondělí jsem do 14:00 ve škole a potom mám půl hodiny na přesun do města do výtvarky, tak jsem tak do 17:15 a potom konečně jedu domů, ale tam se obvykle dostanu až okolo 18:00. V úterý tvrdnu ve škole do 15:00 a potom mám jednou za va týdny volno...jinými slovy se to jeví jako jediný den, kdy se můžu učit. Ve středu skončím ve 14:00 a potom musím, co nejrychleji vypadnout ze školy, abych se dostala domů...většinou jsem doma okolo 14:50, potom mám chvíli na školu a v 15:30 opět vyrážím do města, do dramaťáku. Tam zůstávám do 18:30 a domů se potom dostanu okolo 19:00. Čtvrtek je dlouhý den ve škole, 16:30 konec a doma tak okolo 17:15. V pátek končím v 14:00, doma jsem okolo 14:50 a pak mám do 17:00 čas, takže toto je obvykle čas, kdy se učím, nicméně minulý pátek jsem ještě musela odnést nějaké papíry do města, takže když jsem pak dojela domů, měla jsem jen 30 minut, a to jsem si jen stihla předělat věci z tašky do tašky, najíst se a jet.Do toho všeho samozřejmě přibyli i jiné věci...prezentace a funkční model větrné elektrárny do fyziky-skupinová práce, odevzdat do 1. 12. 2k17, seminární práce do slohu, téma pro mne neznáme, odevzdat do 12. 12. 2k17, historie prezentace versaillský mírový systém v ČSR, odevzdat do středy příštího týdne, literatura: povinná četba-jméno růže, recitace: Václav Hrabě: Déšť, Hudební výchova prezentace rytmus, tempo, metrum, termín odevzdání již propadl, mediální výchova- referát, termín odevzdání do konce příštího týdne.

Myslím, že příští víkend mám o zábavu postaráno a jestli se teď ptáte, proč jsem nezačala už tento víkend, tak včera jsem bohužel musela na rodinnou oslavu a dnes jsme se vrátili a fakt nevím, kam dřív skočit. Do toho všeho spoustu věcí ve škole nechápu, protože mi prostě nevyhovuje styl, kterým to učitelé učí, takže prostě jen přikyvuji a doufám, že mě později nevyvolá a pak se to doma snažím nějak pochopit sama.


No, držte mi palce a já vám je držím taky!

A jak jste na ve škole/práci vy?

 


Komentáře

1 LM LM | E-mail | Web | 15. října 2017 v 22:26 | Reagovat

Držím palčeky a trpezlivo čakám, čo vydáš nabudúce ;)

2 leeaibili leeaibili | E-mail | Web | 19. října 2017 v 20:49 | Reagovat

[1]: Děkuji, myslím, že palečky zabrali :D

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 20. října 2017 v 6:31 | Reagovat

Och..to veľmi dobre poznám, takže žiaden strach. Mne tiež dáva škola zabrať a bohužiaľ neviem vydávať toľko článkov, koľko by som chcela. Plus do toho sa snažím prekladať, písať príbehy čo je fakt niekedy masaker a väčšinou v piatok večer doslova umieram :D ale veľa šťastia, aby všetučko dobre dopadlo! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama