Co se bude dít?

8. prosince 2017 v 9:43 | Lee Aibi Li |  O blogu a jeho autorce

Předpokládám, že většina z vás ví, co se nyní děje na aki a vlastně tak nějak celkově. Sledovat to je rozhodně jedna z nepříjemností, které nerada zažívám. Chtěla jsem se na toto podívat tak nějak racionálně a bez emocí, ale nepředpokládám, že to tak ve finále bude...


Předpokládám, že já z Aki odejdu taky, ačkoliv jsem jen malý bezvýznamný autor, taková šedá myška, stejně odtud padám je z principu, o což by až tak nešlo, prostě nahraji titulky jinam, třeba je někdo objeví, co mě ale trochu děsí je plagiát. Je mi jasné, že šance na to, aby si vyhledali zrovna mě, nějakou blbku z ČR, která navíc ani nemá velký vliv, je velmi nízká, ale stejně tu stále je a to je věc, která mě trochu brzdí. Na jednu stranu mi taky přijde toto celé docela zbytečné, protože fakt nevím, co by se dokázalo tím, že by prostě nikdo nic nepřekládal do češtiny, co by z toho bylo? Nikdo už by to nemohl sledovat, protože by nebyli překlady a zůstali by možná jen ti, co umí korejsky a můžou se dívat v originále, ale těch u nás kolik? 50? Možná 100, ale kolik z nich ještě taky sleduje doramy a má korejskou televizi? No to si tedy opravdu pomůžou ve sledovanosti... Nejsem z toho vůbec šťastná...ach, jo. Jako by to nebylo málo v mém sociálním životě to není o nic lepší, ve školním už vůbec a ten umělecký a módní je teda ale už úplně v pr... Momentálně je můj stav přepnut na nemocná, v této době jsem jindy koukala na doramy nebo je překládala, ale nyní se na to popravdě vůbec necítím. Obdivuji DQ a Ainny, že se k tomu staví tak sportovně a nedělají si z toho velkou, protože já to nějak nedokážu přejít. Proto teď na chvíli ruším své plány s překlady a co se týče blogu jako takového, tak to ještě nevím. Nechci říkat, že přestanu, protože to se nestane, jen si možná dám přestávku i od článků, kreslánků aj. a možná taky ne, třeba hned zítra vyjde nějaký článek. Opravdu to teď nedokážu říct, protože mám teď prostě pocit, že mi jen někdo vysává elán do života. No, ať se teď bude dít cokoliv, nemůžu vám dopředu říct, co se bude vlastně dít. Nicméně příběh Gosun zřejmě vyjde do Vánoc, alespoň první díl, i přes toto moje období, protože to je můj únik od reality.


Doufám, že se uvidíme, co nejdříve a u nějakého veselejšího tématu . Ono se to nějak vyvine...

 


Komentáře

1 Danusa Danusa | 8. prosince 2017 v 13:02 | Reagovat

Tiež mám podobný názor na tento problém ako ty. Čo sa s tým dosiahne. Ak nikto nebude môcť prekladať seriály nebudú mať sledovanosť, nebude sa o nich diskutovať, prosto nič. A k tomu vy všetci, ktorý pre nás prekladáte / za seba veľmi pekne ďakujem / to nerobíte pre peniaze ale pre radosť. Ak sa už rozhodneš akokoľvek chápem to.

2 Ainny Ainny | Web | 8. prosince 2017 v 21:27 | Reagovat

Neblázni. My Korejce nezajímáme. A pokud jo, tak v dobrém. Děláme jim zadara reklamu. Proč myslíš, že by si třeba zrovna Joon-gi dával tu práci a čas od času si přeložil v google Miluji tě do všech možných jazyků? A posledně tam byla i čeština. Moc dobře ví, že tady ho sledujeme nelegálně, i on by mohl být proti, ale naopak. Vzkáže, že si váží všech fanoušků. (Sakra, já toho chlapa fakt miluju 😍 )
Na zákonu jako takovém se nic nemění. Jenom se rozšiřuje jeho platnost i na Kanadu. Tedy to, co má licenci v Kanadě, to by mohlo být postihnutelné i tady. Ale zase jsme u toho. Kdo by tím utrpěl škodu? Kanada? A jak velkou? Z čeho by ji vypočítali, když tady je v kinech hlavně Amerika, která jde mimo nás. Btw, v té smlouvě se mluví hlavně o tom, že Kanada má v téhle oblasti měkčí zákony a měla by se přizpůsobit těm evropským.
To, co se děje na Akihabaře je naprosto bezprecedentní a moderátoři zneužívají svého postavení. Měli by si uvědomit, že urážení lidí je zrovna tak trestné jako porušování autorských práv.
Klidně tenhle můj příspěvek smaž. Jenom jsem ti chtěla napsat, co si o tom myslím. Ale nerada bych, aby se ti tu rozpoutala diskuze podobná té na Akihabaře, kde na ně můj nick působí jak rudá na býka. I když si myslím, že sem snad takoví arogantní namachrovanci nechodí. :-)
Možná se pletu, to ukáže až čas, ale nemáš se čeho bát. První, co by se stalo by bylo, že by tě z blogu.cz vyzvali k odstranění nelegálního obsahu. Takže hlavu vzhůru a tě se na prázdniny.😉

3 SaYun SaYun | Web | 9. prosince 2017 v 11:24 | Reagovat

Podle mě je zbytečné to teď nějak extra řešit. Zabývala bych se tím až zruší servery jako titulky.com a edna.cz.. Takhle se dělá zbytečné haló a nakonec jim třeba po titulkách bude prd. Podle mě jim jde hlavně o to aby se nešířily nelegálně videa (uloz.to atd, no ne že by si je lidi mohli i tak najít na zahraničních serverech).

4 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 16:58 | Reagovat

Ja tiež súhlasím s dievčatami. Navyše, zákon o ilegálnom sťahovaní tu dávno bol a aj tak to ľudia bez nejakého postihu robia. Príde mi to proste ako veľké haló. Ako píše SaYun, ja tiež bduem niečo riešiť, ked sa nejako ohradí uložto, topserialy a podobné veľké servery, inak prekladám ďalej. ^^

5 leeaibili leeaibili | E-mail | Web | 11. prosince 2017 v 16:00 | Reagovat

Děkuji všem za povzbuzující komentáře :).
[2]: Proč bych to mazala? :D Nemám důvod. I kdyby se tu nějaká taková konverzace rozjela, tak ať...mě to nezajímá, to je to poslední, co by mě tížilo u srdce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama