Změny nálad

11. prosince 2017 v 15:52 | Lee Aibi Li |  O blogu a jeho autorce

Hlasím se tu, jak si můžete všimnout, s již dobrou náladou. Možná si někdo říká, co se to děje, když jsem ještě v pátek tvrdila, jak nebudu překládat a teď tu vidíte další překlad. No...:D .


Jak začít? Asi tím, že jsem se nakonec rozhodla překládat dál, ale to už jste si asi všimli. Víte, je pravda, že je toho na mě v poslední době moc a já jsem stále ve stresu, v pátek jsem do toho všeho onemocněla, prostě jako obvykle moje tělo i mysl vypovědělo službu. Když jsem se ale podívala na to, co se děje na aki byla jsem z toho ještě víc mimo a udělala jsem zřejmě trochu ukvapený závěr...poté, co jsem vydala článek jsem už na můj blog ani nevkročila, prostě jsem se na to vybodla. Celý pátek jsem potom strávila jen koukáním na poháky nebo romantické filmy, u kterých jsem rozčilovala podobně jako Reese Witherspoon ve filmu Pravá blondýnka, popřípadě jsem se dívala na jiné blogy.


Jelikož jsem si potřebovala pročistit hlavu, tak jsem praktikovala svoji obvyklou metodu, kreslení. Pomáhá mi to, přijdu na jiné myšlenky a všechny mé negativní pocity uvolním do kreseb. Jinými slovy mám teď hodně materiálu do kreslánků. Možná jednu nebo dvě kresby nepochopíte, protože jsem do nich právě prolila své zlé pocity. Nebo jinak...možná je pochopíte, ale asi jinak, ale to nevadí.

V neděli jsem dělala totéž, co v sobotu, ale také jsem začala více přemýšlet nad těmi překlady. Dnes jsem se podívala na blog a musím poděkovat překladatelkám Ainny, Sayuri a SaYuna taktéž (předpokládám nějaká sledovatelka) Danousek za jejich milé komentáře, pomohlo mi to utvrdit se.


No, a jak to tedy bude s překlady? Zatím je budu normálně dávat i na aki, uvidím, jak s tím naloží a zároveň i na uložto. Jenže o titulky vlastně až tak nejde, jde spíše o videa. Dívala jsem se, jak to je v dosavadním zákoně je. Jestli jsem to pochopila spárvně, tak vy můžete mít nelegálně stažené video a neměli byste dostat žadný postih, jestliže není ve vaší zemi možnost ho sehnat jinak, to jest nevysílá se na žádně stanici ani není možné ho koupit jako CD aj., nicméně ho nesmíte veřejně šířit, což teda opravdu moc nechápu, protože to nedává vůbec smysl, když ho nikdo nebude šířit, tak ho ani není možné stáhnout, no nicméně já to udělám tak, že ta videa dám normálně na uložto a odstraním je v tom případě, že mě k tomu vyzvou. Moc nevím, jak to budu řešit potom, jestliže mi zakážou i jiné servry, ale to nepředpokládám. To se ještě nějak vyvine...

Zítra tu čekejte kreslánky!

 


Komentáře

1 Danusa Danusa | 12. prosince 2017 v 15:22 | Reagovat

Teším sa, že si s prekladaním neskončila. Každý má raz za čas náladu sa na všetko vykašlať.
P.S. Prajem skoré uzdravenie.

2 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 12. prosince 2017 v 16:58 | Reagovat

Súhlasím s Danusou, som rada, že pokračuješ. Podľa mňa to na aki preháňajú, ale na druhej strane, ak by som ja bola adminom takej veľkej komunity, asi by som tiež niečo robila. Ja som to tiež pochopila tak ako ty, ale pokiaľ uložto funguje, tak žiaden strach. (Btw, uložto je právnický subjekt a nevlastní ho fyzická osoba, tož znamená, že má za sebou radu zamestancov a právnikov, a zároveň prevádzkuje platenú službu, takže aj keby uložto niečo riešilo, nepôjde to tak ľahko, pretože sa ako firma bued patrične brániť) To isté aj webshare a podobné servery. Ja tiež nadalej dávam videá na uložto, aby si ich ľudia vedeli stiahnuť a nadalej prekladám, lebo ešte tu nič také nie je. Nelegálne to bolo vždy, neviem prečos a to rieši teraz.

Skoré uzdravenie a fighting!

3 leeaibili leeaibili | E-mail | Web | 12. prosince 2017 v 18:52 | Reagovat

[1]: Bohužel, mám takové výkyvy nálad, no...:D
Děkuji :)

[2]: Jako taky je na jednu stranu chápu, ale já nevím no...když se na to podívám z jejich strany chápu to, když ze strany Ainny, chápu to, když se stranu diváku, chápu to...prostě z každé strany to chápu, ale tak proč..? xd.
Taky to chápeš takto? Ale je to totálně debilní, ty zákony si prostě protiřečí...xd. To s tím uložtem jsem nevedela, ale zase vim to, že uložto se vzdává jakéhokoliv nároku na nahraná videa, takže když tam dá někdo nelegální video, tak to jde mimo ně, takže jim to je vlastně celkem jedno.
Nevím no, asi jim někdo nasadil brouka do hlavy...
Děkuji, ty taky fighting s překlady a tak všeobecně..:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama